Audi A6 C7 3.0 TDI čipošana

Šoreiz jaudīgākā šī paaudzes 3.0TDI dzinēja verisja – ar divām turbīnām aprīkotais CGQB 3.0TDI dzinējs.

3.0TDI CGQB jaudas palielināšana

3.0tdi čipošana +54ZS +200Nm

Standarta jauda šim auto ir 313ZS un 650Nm, čipojot šo Audi mēs ieguvām dzinējam un transmisijai drošus 367ZS un 849Nm. Atkarībā nodzinēja stāvokļa un īpašnieka vēlmēm, tas pilnīgi noteikti nav maksimums uz ko šis dzinējs būtu spējīgs.

Audi 3.0TDI dzinējs ar kodu CGQB ir jaudīgākais dzinējs savā paaudzē.

Standarta versijā tas attīsta 230kW, jeb 313ZS jaudu un 650Nm griezes momentu. Tas ir tiešs konkurents bieži sastopamajam BMW dzinējam N57D30T1 no F10/F11/F12/F13, F25 un F30/F31 virsbūvēm , kuru jauda no rūpnīcas ir 313ZS/230kW un 650Nm.

Tikai ar pārprogrammēšanu, jeb čipošanu šim dzinējam jaudu var palielināt pat līdz 380ZS un griezes momentu pietuvināt 900Nm. Konkrētajā gadījumā normālā stāvoklī esošai automašīnai ar noskrējienu virs 150000km rezultāts sasniedza 367ZS un 849Nm. Lai iegūtu šādu jaudas pieaugumu automašīnai Nav jāatbrīvojas no DPF, EGR vai kādas citas komponentes. Viss paliek standarta komplektācijā. Tātad arī jebkurā brīdī ir iespējams atgriezt automašīnu oriģinālajā stāvoklī ierakstot dzinēja vadības blokā oriģinālo rūpnīcas čipu.

Dažādos informāciju avotos šo dzinēju nereti apzīmē arī kā 3.0BiTDI, kas norāda uz divām turbīnām, ar kurām tas ir aprīkots. Dzinējs uzbūve ir ļoti līdzīga parastajam 3.0TDI ar 204ZS (150kW) un 245ZS (18kW) jaudu, tomēr ir daudzas būtiskas atšķirības. Pirmā un būtiskākā ir divas turbīnas vienas vietā. Ar to gan nekas nebeidzas – dzinējs arī mehāniski ir uzlabots, lai varētu nodrošināt lielāku degvielas padevi un izturēt palielināto jaudu.

Kādās automašīnās ir sastopams jaudīgākais 3.0TDI?

Vislabāk zināmais Audi, kurš ir aprīkots ar jaudīgo 3.0TDI CGQB dzinēju, ir Audi SQ5 TDI. Tas dala B8 platformu ar Audi A4 un A5. Tomēr mēs Remap.lv Chiptuning visbiežāk šo dzinēju redzam Audi A6 un A7 modeļos, kuri ir bāzēti uz C7 platformas. Kopumā Audi šo dzinēju izmantoja no 2011. līdz 2014. gadam. Vēlāk tas tiek aizvietots ar uzlabotām versijām, kuras attīsta nu jau 320ZS (235kW) un 326ZS (240kW) jaudu, bet saglabā tādu pašu – 650Nm griezes momentu.Gan Audi A6/A7, gan Audi SQ5 TDI dzinējs ir aprīkots ar ZF ražoto 8HP tiptronic ātrumkārbu. Tā tiek uzstādīta tikai jaudīgākajiem dzinējuem un nodroši ļoti ātru un precīzu pārnesumu pārslēgšanos, kā arī vienlaicīgi uzlabo braukšanas komfortu.

A6 un A7 gadījumā standarta paātrinājums 0-100km/h ir 5,1-5,6s. Mēs gan esam novērojuši, ka automašīnām, kuru nobraukums pārsniedz 120 000km paātrinājums parasti ir aptuveni 6,0-6,6s. Tas ir skaidrojams ar degvielas kvalitāti, dzinēja, tā komponentu un transmisijas dilumu, kā arī to varētu ietekmēt neoriģinālajās riepas ar augstāku rites pretestību.

Kvalitatīva čipošana.

Kvalitatīvs čipošanas process ir samērā komplicēts – Pirms čipošanas veicam padziļnātu diagnostiku, kas sevī ietver dzinēja komponentu un darbības pārbaudi pēc automašīnas darbības reālā laika uzvedības un datiem. Šo informāciju ņemam vērā arī izveidojot individuālās nianses čipa uzstādījumos. Tas ir nepieciešams, lai tieši konkrētā automašīna darbotos pēc iespējas precīzāk un saglabātu savu ilgmūžību. Ja pārbaudes laikā konstatējam būtiskas automašīnas problēmas, izvēlamies automašīnu nečipot.
Līdzīgā veidā automašīnas pārbaude tiek veikta arī pēc čipošanas, lai pārliecinātos par korektu dzinēja darbību un nestandarta situāciju gadījumā veiktu nepieciešamās korekcijas.

Drošība.

Lai nebojātu dzinēja vadības bloku, Tuning protection (TPROT) aizsardzību atbloķējam caur OBD diagnostikas ligzdu. Mums nav jāatver un jālodē dzinēja vadības bloks. Tas ir iespējams pateicoties mūsu jaunākajām un kvalitatīvākajām čipošanas iekārtām. Šādi tiek uzlabota drošība, kā arīatvieglots un paātrināts darbs.
Čipa programmatūras izstrādi un noregulēšanu veicam mēs paši. Cilvēks, kurš izstrādā čipu arī vienlaicīgi strādā ar Jūsu automašīnu un var pieregulēt katru jaudas palielināšanas niansi vēlamajam rezultātam.

Čipošana, lai visu precīzi noregulētu, CGQB dzinējam parasti aizņem 3-4h.

Lai pierakstītos Zvaniet darba laikā – 29861891
www.remap.lv/lv/kontakti

Tagged with 

Comments are closed.